Probably no Pandora AustraliaBilaerfu Lauren (Ralph Lauren) is more iconic American designer of. Pandora CanadaIn 1967, Ralph Lauren (Ralph Lauren) $ 50,000Ralph Lauren Outlet of the loan by Ralph Lauren ball into the market,Ralph Lauren Australia and began a Ralph Lauren Corporation (Polo Ralph Lauren) clothing brand,Ralph Lauren Canada the brand dedicated to Burberry Outletthe design and production of high-end casual or semi-formal men,Hogan Italia Women's Clothing, especially famous for itsMichael Kors Bags Outlet classic polo shirt. Lauren ad mostly taken by the famous photographer Bruce Weber (Bruce Weber), shaped almost like a perfect cinematic American life in recent years, their collaboration models like the United States and the United Cheap Tiffany SaleKingdom black supermodel Naomi Campbell (Naomi Campbell),Tiffany Sale UK Brazilian supermodel Gisele Bundchen http://www.microzed.com.au(Gisele Bundchen) and the Oscar for Best actress Penelope Cruz (Penelope Cruz),http://www.rcorner.co.uk and now to a review together these people never forget the beautiful large bar.

Zajímá Vás

Deildartunghver – Breiðaf jörður – Hvalf jörður – Þingvellir – Eyjaf jallajökull – Vatnajökull

Pozorování polární záře ovlivňuje počasí, doba, místo i vzdálenost od osvětleného města. Trasa programu je volena s přihlédnutím k těmto okolnostem: 7 nocí na třech různých místech garantuje úspěšnost pozorování – nepříznivé počasí netrvá na Islandu déle než tři dny.

  • Termín | 21.-28. 3. 2015, pro jednotlivce dle výběru, možno jen v zimních měsících
  • Cena | 45 900 Kč – skupinový zájezd s česky hovořícím průvodcem včetně letenky a zajištěnou dopravou na letiště
  • Cena pro jednotlivce | Island pořádá tzv. garantované trasy od začátku října do začátku dubna s výkladem v němčině a angličtině, v různé délce 5-8 dnů, cena 8-denního zájezdu bez letenky je cca 45 000 Kč
  • Příplatek na jednolůžkový pokoj 7 900 Kč stejný pro obě varianty

Poznávací zájezd na Island

1. den: Přílet na Island, odvoz Fly-busem z letiště Keflavík do hotelu v Reykjavíku, procházka po hlavním městě, nocleh.

Poznávací zájezd na Island2. den: Po snídani setkání s islandským průvodcem a prohlídka nejzajímavějších míst islandské metropole. Odjezd západním směrem, zastávka v obchodě s ovčí vlnou, ze které se vyrábí neuvěřitelné množství věcí. Průjezd údolím Borgarfjórdur, známé jako „Údolí ság západního Islandu“, možnost vystoupit do kráteru vulkánu Grábrók, návštěva nejteplejšího evropského vřídla Deildartunguhver (97°C), které chrlí 180 l vařící vody za vteřinu, dále blízký Hraunfossar, kde z kilometr dlouhého lávového pole vyvěrá několik vodopádů a pohled na vodopád Barnafoss. Ubytování na 2 noci v hotelu Fosshotel v Reykholtu. Odpoledne lekce o vzniku polární záře. Ve večerních hodinách vycházka s průvodcem k pozorování tohoto fenoménu, doplněná šálkem horké čokolády nebo čaje.

Poznávací zájezd na Island3. den: Po snídani odjezd do malebného rybářského městečka Sykkishólmur, které se nachází na severní straně poloostrova Snafellsnes, po celé jehož délce se táhne rozervaný řetěz hor. Nejznámější horou je zde ledovcová sopka Snaefelsjökull, kam umístil Jules Verne děj své knihy Cesta do hlubin Země. Nalodění a plavba fjordem Breidarfjórdur, oběd na palubě. Unikátní islandské pohoštění na farmě Bjarnahöfn, kde připravují hákarl – kvašeného žraloka. Cesta zpět do Reykholtu po pobřeží oceánu, přes lávová pole, se zastávkami na focení nádherných scenérií, zastávka v Borgarnes, návštěva centra s informacemi o osídlení Islandu, nebo koupání v geotermálním bazénu. Po setmění průvodce opět najde vhodné místo k pozorování polární záře, poté možnost strávit zbytek večera v hotelových horkých bazéncích, zvaných „tuby“. Nocleh v Reykholtu.

Poznávací zájezd na Island4. den: Po snídani uvolnění pokojů, odjezd po březích Hvalfjördurského fjordu – Velrybího fjordu, cesta do vnitrozemí ostrova do Národního parku Thingvellir (UNESCO). Zastávka u vodopádu Gullfoss (Zlatý vodopád), jehož obrovská masa vody se s hukotem řítí z výšky 34 metrů. Už z dálky je vidět páru vysoko stříkajícího gejzíru Strokkur, který chrlí horkou vodu každých 5-10 min. Procházka geotermální oblastí kolem nejznámějšího gejzíru na Islandu s bublajícími jezírky, návštěva restaurace Geysir, kde připravují pečený chléb v geotermální peci, podávaný s máslem, ve vřídle uvařeným vejcem a slanečkem, ke kterým Poznávací zájezd na Islandse nejlépe hodí sklenička ledově vychlazeného šnapsu Geysir. Odpoledne povídání o islandských koních, jejich historii a využití, před příjezdem na ubytování na jihu země návštěva geotermálního skleníku. Za tmy opět výprava na místo, odkud se dá nejlépe sledovat polární záře a na zahradě hotelu relaxace v horkých tubách uprostřed tiché a klidné venkovské krajiny.

Poznávací zájezd na Island5. den: Po snídani jízda po jižním pobřeží a návštěva zdejších přírodních divů. Vysoký a úzký Seljalandsfoss, pod nímž vede pěšinka, kterou mohou projít ti, kterým nevadí, že budou mokří. Pak zastávka v návštěvnickém centru sopky Eyjafjallajökull – ukázka, jak se žije v blízkosti vulkánu. Následuje 60 metrů vysoký vodopád Skógafoss, patřící k nejobdivovanějším na ostrově. Blízko vodopádu je muzeum lidových staveb s použitím rašeliny, s velkou kolekcí nástrojů a předmětů z místních zemědělských usedlostí. Dvě noci pak v NP Vatnajökull, což je největší evropský ledovec. Večer odvoz autobusem k ledovcové laguně na fotografování polární záře, pokud počasí dovolí.

Poznávací zájezd na Island6. den: Po snídani celý den v oblasti ledu. Plavba ledovcovou lagunou mezi plujícími krami, projížďka po černém lávovém písku na pláži, v návštěvnickém centru podrobnosti o největším evropském národním parku, film Islandské akademie o „Severních světlech“ a večer opět výjezd k pozorování světel, které v případě dobré viditelnosti tančí po noční obloze.

Poznávací zájezd na Island7. den: Po snídani cesta západním směrem, zastávka u bazaltových sloupů, známých jako Kirkjugólf (Podlaha kostela), další půvabný vodopád Systrafoss a černé lávové útesy, kde hnízdí spousta ptáků. Vyhlídka na pobřežní vesnice jižního Islandu s dřevěnými domy a fascinující scenérií. Navečer návrat do Reykjavíku, ubytování poslední noc. Za tmy odvoz autobusem do osvětlené světoznámé Modré laguny (Bláa lónið), koupání v geotermálním koupališti. Poté tradiční islandská večeře v hostinci Polární záře a cestou na ubytování noční túra spojená s hledáním a pozorováním světel na obloze.

8. den:  Po snídani v hotelu odjezd na letiště, odlet do Prahy, pro zájemce u skupinového zájezdu možnost společné cesty do Brna.

Poznávací zájezd na Island

  • Cena u skupinového zájezdu zahrnuje | letenka z Prahy na Island a zpět, po celou dobu doprovod českého, na Islandu tlumočícího průvodce.
  • Cena obou typů zájezdu zahrnuje | 7 noclehů se snídaní v hotelích ***, 1 oběd, 1 večeře na rozloučenou, transfer z letiště do hotelu a zpět, 6 dnů transport autobusem, doprovázený výkladem místního průvodce v němčině nebo angličtině dle programu, plavba po fjordu Breidalfjördur, návštěva žraločí farmy, ochutnávka geotermálních specialit u gejzíru, návštěva stájí islandských koní a geotermálního skleníku, vstup a multimediální prezentace v Návštěvnickém centru vulkánu Eyafjallaj§ökull, vstup do Skógarského lidového muzea, vstupné a půjčení ručníku v Modré Laguně, 6 večerů lekcí, prezentací a vysvětlování fenoménu Polární záře, které zajišťuje Islandská akademie pro zkoumání polární záře, doprovázené vycházky k pozorování, doplněné půlnočním občerstvením.
  • Cena nezahrnuje | dopravu na letiště a zpět, komplexní pojištění za 48 Kč na den.

Přihlašte se na zájezd
Nemůžete přijít do naší kanceláře? Nevadí!
Seznamte se s všeobecnými podmínkami a vyplňte a odešlete on-line přihlášku!