Zajímá Vás

Málaga – Granada – Gibraltar – Sevilla – Córdoba

  • Termíny | 13.–20. září 2014
  • Cena | 18 950 Kč (včetně letištních tax)

Poznávací zájezd Španělsko Andalusie

1. den: Odpoledne odjezd do Prahy nebo Bratislavy na letiště. Odlet do Málagy a po příletu transfer autokarem do hotelu. Nocleh v oblasti Málagy.

Poznávací zájezd do Španělska2. den: Prohlídka Málagy, přístavu využívaného už Féničany a Římany. Návštěva dominanty města pevnosti Gibralfaro ze 14. století a maurského hradu Alcazaba s překrásnou vyhlídkou na město a okolí. Paseo Marítimo u městské pláže a Paseo del Parque s bujnými zahradami lákájí k osvěžujícím procházkám. Staré město s katedrálou a křivolakými uličkami, které nás dovedou k nejnovějšímu klenotu Málagy: Museu Picasso, otevřenému v 2003 na počest zdejšího rodáka Pabla Picassa. Nedaleko odtud se nachází také jeho rodný dům. Individuální volno. Návrat do hotelu.

Poznávací zájezd Španělsko Andalusie3. den: Po snídani odjezd do Granady, jednoho z nejkrásnějších měst Evropy ležícího na úpatí pohoří Sierra Nevada. Návštěva Alhambry – dokonalé ukázky arabského stavitelského umění a památky UNESCO. Procházka starobylou čtvrtí Albaicín, katedrála s královskou hrobkou a místem posledního odpočinku Isabely Kastilské a Ferdinanda Aragonského. Návrat na ubytování. Nocleh.

Poznávací zájezd Španělsko Andalusie4. den: Po snídani odjezd do britské korunní kolonie a nejjižnější části Evropy Gibraltaru – prohlídka starého města. Fakultativně vyjížďka minibusem na gibraltarskou skálu s prohlídkou jeskyně Sv. Michala a opičí rodinky, která zde volně žije. Při dobré viditelnosti lze vidět břehy Afriky a rozhraní mezi Atlantikem a Středozemním mořem. Návrat na ubytování. Nocleh.

5. den: Po snídani volný program ke koupání na pláži. Nocleh.

Poznávací zájezd Španělsko Andalusie6. den: Po snídani výlet do města Ronda, ležícího na okrajích rokle, 100 m nad řekou Guadalevín. Most nad roklí, Puente Nuevo, spojuje starou a novou část města. Cesta pokračuje územím Přírodního parku Sierra de Grazalema, přes pueblos blancos, vesničky s charakteristickými bílými domy, jako Grazalema, Arcos dela Frontera, aj. Návrat na ubytování. Nocleh.

Poznávací zájezd do Španělska7. den: Po snídani odjezd do andaluské metropole Sevilly. Příjezd kolem poledne, prohlídka města: bývalá přístavní čtvrť El Arenal, nábřeží řeky Guadalquivir s býčí arénou La Maestranza, maurskou věží Torre del Oro, židovská čtvrť Santa Cruz, jež je díky změti bílých uliček a dvorků odedávna nejmalebnějším zákoutím města, katedrála La Giralda, v níž je pohřben Kryštof Kolumbus, možnost výstupu na věž s výhledem na město. Prohlídka maurské pevnosti Real Alcázar s krásnými středověkými interiéry a zahradami… Ubytování v Seville. Nocleh.

Poznávací zájezd Španělsko Andalusie8. den: Po snídani odjezd do Córdoby, jež byla v 10. století nejslavnějším městem Evropy a bývalým hlavním městem arabského kalifátu. Historické centrum se rozprostírá kolem mešity v maurském slohu přeměněné na katedrálu, staré hradby a židovská čtvrť, římská brána a středověký most přes řeku Guadalquivir. Přejezd do Málagy, odkud ve večerních hodinách odlet do Prahy/Bratislavy. Transfer z letiště do Brna.

  • Cena zahrnuje | letenku na pravidelné lince do Málagy a zpět, letištní taxy a palivový příplatek 2 400 Kč (částka může podléhat změnám), veškerou autokarovou přepravu ve Španělsku, 7x nocleh ve dvoulůžkových pokojích v hotelu *** se snídaní, odborného průvodce, pojištění CK proti úpadku.
  • Cena nezahrnuje | komplexní pojištění včetně storna zájezdu, vstupy do objektů.
  • Fakultativně | vstupné do pevnosti Alhambra 400 Kč (vzhledem k vysoké návštěvnosti lze vstup garantovat jen při předplacení v naší CK), 5x večeře za 1 150 Kč, transfer Brno–letiště–Brno za cenu 500 Kč jedním směrem (transfer se uskuteční při minimálním počtu 15 osob).

Přihlašte se na zájezd
Nemůžete přijít do naší kanceláře? Nevadí!
Seznamte se s všeobecnými podmínkami a vyplňte a odešlete on-line přihlášku!