Vydejte se s námi do pulzující metropole Katalánska, pokladnice umění a architektury všech různých stylů, dějiště slavných olympijských her v roce 1992 – dvoumilionové Barcelony

Nechte se unášet rytmem přístavního města za zvuků španělských kytar, vychutnejte si kávu v kavárničkách starého města nebo se vydejte na nákupy po elegantních městských bulvárech. Využijte pohodlí společné dopravy na letiště a po příletu zpět do Brna.

Termíny | 21.–24. května | 10.–13. září 2015 (4 dny/3 noci v hotelu v Barceloně)
Cena | 11 990 Kč (včetně letištních tax) | příplatek na jednolůžkový pokoj 2 100 Kč

Poznávací zájezd do Španělska1. den: Odjezd v ranních hodinách do Prahy nebo do Vídně na letiště. Odlet do Barcelony a po příletu transfer autokarem do hotelu. Pro zájemce společná večerní procházka s průvodcem. Nocleh.

2. den: Po snídani začneme poznávání katalánské metropole na Plaza de Colón s pomníkem Kryštofa Kolumba. Odtud vedou ulice Ramblas napříč starým městem, zvaným Barri Gotic a najdeme zde nejstarší památky – katedrála, nádherný příklad katalánské gotiky, Poznávací zájezd do Španělskaradnice se zachovanou gotickou fasádou, městské muzeum a palác Real Mayor, kde Isabela KastilskáFerdinand Aragonský přijali Kolumba po jeho prvním návratu z Ameriky. Odpoledne část města nazývaná Montjuïc, která strmě stoupá od přístavu. V citadele z roku 1640 je dnes vojenské muzeum, za návštěvu rozhodně stojí Muzeum katalánského umění v Národním paláci. Návrat na ubytování, nocleh.

3. den: Po snídani možnost výletu na klášter Poznávací zájezd do ŠpanělskaMontserrat, ležící v horách nedaleko Barcelony, který je jedním z nejvýznamnějších poutních míst Španělska. Podle legendy byl založen kolem roku 880, kdy zde byl pastýři znovu objeven obraz Panny Marie, přinesený do Barcelony svatým Petrem a ukrytý v 8. století během maurské invaze. Odpoledne návrat do Barcelony – prohlídka parku Güel, který projektoval architekt Antonio Gaudí, v umělcově domě se dnes nachází jeho muzeum. Večer individuální volno.

4. den: Po snídani prohlídka nejoriginálnější stavby města – chrámu Sagrada Familia, nedokončeného díla Antonia Gaudího. Pro fotbalové nadšence možnost prohlídky Nou Campu – stadionu slavného klubu FC Barcelona a muzea klubu. V odpoledních hodinách transfer na letiště a odlet do Prahy nebo do Vídně. Po příletu transfer do Brna, návrat ve večerních hodinách.

Poznávací zájezd do Španělska

Cena zahrnuje| letenku na pravidelné lince do Barcelony a zpět, letištní taxy a palivový příplatek 2 400 Kč (částka může podléhat změnám), transfer autokarem do hotelu a zpět, 3x ubytování v hotelu **/*** s příslušenstvím (dvoulůžkové pokoje), 3x snídani, služby průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje | vstupy do jednotlivých památek, cestovní pojištění.

Fakultativně | půldenní výlet autokarem na Montserrat 750 Kč (min. 10 zájemců), vstup do Sagrada Familia 450 Kč dospělí, 400 Kč děti, studenti a senioři, komplexní pojištění včetně storna zájezdu za 29 Kč/den.

Upozorňujeme na možnost využít autobusový transfer Brno – letiště – Brno – bližší informace v CK.

Přihlaste se na tento zájezd! Nemůžete přijít do naší kanceláře? Nevadí!
Seznamte se s našimi všeobecnými podmínkami a vyplňte a odešlete on-line přihlášku!