Langenlois • údolí Wachau • Burgenland

Termín | 25.–28. září 2020

Cena | 9 980 Kč | příplatek na jednolůžkový pokoj 2 860 Kč

1. den: Odjezd z Brna v 7.00 přes Mikulov do Rakouska. Příjezd do největší rakouské vinařské obce Langenlois, prohlídka vinařského návštěvnického centra Loisium – futuristického skvostu mezi vinicemi, který kombinuje moderní architekturu na povrchu s prohlídkovou trasou v 900 let starých sklepeních. Na konci okruhu drobná degustace vína. Poté pěšky do centra obce, prostor pro individuální oběd nebo degustaci ve vinotéce Ursin Haus na náměstí. Kolem 14.00 odjezd do nedaleké Kremže (Krems). Návštěva, prohlídka areálu a řízená degustace vína u místních vinařů-družstevníků ve firmě Winzer Krems. Po degustaci přejezd do hotelu, ubytování a volný program k individuální degustaci vín v četných místních podnicích.

2. den: Po snídani v hotelu přesun do říčního přístavu. Nalodění a plavba lodí proti proudu řeky Dunaje do Melku. V průběhu zhruba tříhodinové plavby proběhne degustace asi 5 vzorků vín z vinic podél břehů řeky. Po vylodění prohlídka exteriérů impozantního kláštera v Melku, možnost individuálního oběda. Po obědě cesta busem údolím Wachau s krátkou zastávkou v obci Spitz (podle pověsti se právě zde vyplavil z Dunaje výhonek neuburgské révy), zájemci si mohou vyšlápnout na slavnou vinici Tausendeimerberg (Vrch tisíce věder). Následuje přejezd do vinařské obce Dürnstein, návštěva vinařství Domäne Wachau – prohlídka areálu s řízenou degustací. Přejezd do Kremže, nocleh ve stejném hotelu.

3. den: Po snídani přejezd do města Klosterneuburg – centra rakouského vinařství. Exkurze v  nejstarším rakouském vinařství s exkluzivní vinotékou Weingut Stift Klosterneuburg. Prohlídka rozsáhlého areálu včetně řízené degustace. Individuální oběd. Po obědě přesun do Burgenlandu, příjezd do města Rust na západním břehu Neziderského jezera, návštěva místního vinařství s degustací. Poté přejezd do hotelu.

4. den: Po snídani v hotelu přejezd na východní břeh Neziderského jezera do obce Gols, návštěva vinařství s degustací. Přejezd do nedaleké obce Podersdorf. Prostor na individuální oběd. Po obědě řízená degustace ve vinařství Sloboda, které se specializuje na produkci ledových a slámových vín. Odjezd do ČR, přes Bratislavu do Brna, příjezd ve večerních hodinách.

Cena zahrnuje | dopravu autobusem, 3x ubytování se snídaní ve dvoulůžkových pokojích v hotelech ***, vstupné do komplexu Loisium, plavbu po Dunaji s degustací, degustace vína dle programu, služby průvodce, zákonné pojištění CK.

Cena nezahrnuje | cestovní pojištění, případné pobytové taxy.

Přihlaste se na tento zájezd! Nemůžete přijít do naší kanceláře? Nevadí!
Seznamte se s našimi všeobecnými podmínkami a vyplňte a odešlete on-line přihlášku!