Jednodenní výlet

Termíny | 25. května | 13. července | 24. srpna 2024   
Cena | 750 Kč    
Sleva | 700 Kč děti do 14 let, senioři nad 60 let    
Nástupní místa | Brno, Rousínov, Vyškov, Prostějov, Olomouc.   

Lysá hora (1323 m n. m.) je nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd a Těšínska. Leží na rozhraní obcí Krásná, Malenovice, Ostravice a Staré Hamry. Tento vrch byl také v letech 1939-1945 nejvyšším bodem Protektorátu Čechy a Morava (ačkoliv leží ve Slezsku). Na holém (lysém) vrcholu se nachází charakteristický telekomunikační vysílač, meteorologická stanice a několik horských chat. Možnost výběru různých tras.

6:50 sraz účastníků na stanovišti CK ČEBUS (č. 7) na AN naproti hotelu Grand v Brně.
7:00 odjezd směr Vyškov, Olomouc, Frýdek – Místek, Ostravice (příjezd cca v 9:30).

Ostravice je jedním z rekreačních středisek Moravskoslezských Beskyd a nejznámějším místem pro výšlap na Lysou horu. Nabízíme vám několik tras, všechny jsou dlouhé cca 14 km.

Trasa z Ostravice do Ostravice po červené značce je nejoblíbenější trasou, které se říká Bezručův výplaz. I básník Petr Bezruč si oblíbil zdejší krajinu, zakoupil si se svým přítelem Otakarem Bystřinou v Ostravici – Hamrovicích na tzv. Ďábelském ostrově usedlost a až do vysokého věku odtud podnikal výstupy zvané „výplazy“ na Lysou horu.

Trasa Mazák – Lysá hora – Ostravice vede nejdříve po modré značce kolem potoka Mazák, poté se spojí s červenou značkou tzv. Bezručova výplazu. Zpět po červené do Ostravice. Zájemci o tuto trasu vystoupí na křižovatce Mazák a vrátí se do Ostravice.

Trasa z hráze přehrady Šance na Lysou horu a zpět do Ostravice vede po žluté značce lesem přes národní přírodní rezervaci Mazácký Grúnik na vrchol Lysé hory a odtud zpět po červené značce tzv. Bezručovým výplazem do Ostravice. Zájemci o tuto trasu vystoupí u přehrady Šance a vrátí se do Ostravice.

17:30 odjezd z Ostravice zpět do Brna, příjezd kolem 20:00.

Cena zahrnuje | dopravu autokarem, služby technického průvodce.

Poznámka | nutná turistická obuv.

Pro kolektivy termín, čas a místo přistavení busu dle dohody.